Montaż rolety wiązanej na taśmy

Roleta posiada dwa tunele w materiale. Pierwszy - górny szerokości 5cm. W ten tunel wsuwamy karnisz, jeśli roleta ma być zawieszona na zewnątrz okna ( na karniszu). Jeśli światło okna ( wnęka) ma szerokość np. 120 cm proponujemy dobrać roletę, która zakrywa boki ściany po 10 cm. W takim przypadku do wnęki 120 cm, proponujemy dobrać roletę o szer.140 cm. Dlaczego lepiej jest dobrać roletę szerszą niż wnęka ?. Jeśli roleta zawieszona na karniszu, byłaby szerokości takiej samej jak wnęka, wówczas patrząc z boku na zawieszoną roletę, mamy wrażenie iż jest za wąska. Dzieje się tak dlatego, gdyż karnisz zawsze jest odsunięty od ściany i mamy takie złudzenie. Gdy już mamy roletę wsuniętą na karnisz, w jej drugi- dolny tunel, wsuwamy okrągłą drewnianą rurkę. Teraz materiał rolujemy do góry na pożądaną wysokość i podwiązujemy szarfami.

Rolety można również zawieszać we wnęce okna ( tak jak zawiesza się zazdrostki)

W takim przypadku, montujemy na górnej ramie okna rozsuwany patyczek do zazdrostek. Takie patyczki dostępne są na stoiskach z karniszami. Proponujemy, aby patyczek był zahaczony na wkręcanych w ramę delikatnych bolczykach- są zazwyczaj w zestawie ( przylepce nie są dobre, gdyż od słońca często się odklejają). Gdy już mamy zamontowany górny patyczek, wówczas wsuwamy roletę.W przypadku rolety zawieszanej we wnęce, jej szerokość powinna być nie większa, niż szerokość górnej ramy okiennej. Dalej postępujemy tak samo, jak w przypadku zawieszania rolety na karnisz.

Uwaga : W wysyłanych roletach nie ma w zestawie patyczków usztywniających, które się wsuwa w dolny tunel.W trakcie transportu, często by się po prostu łamały.Takie patyczki docinamy na szerokośc rolety. Mogą to być drewniane lub bambusowe patyczki używane do podpierania kwiatów lub np.metalowe cienkie rurki.

Życzymy radości z zakupu naszych rolet, które są wyjątkowo piękne, z haftami, koronkami, w stylu skandynawskim i prowansalskim :)

W przypadku dodatkowych pytań proszę dzwonić tel. : 512-413-807


 

Gwarantowana Jakość Obsługi

 

Bezpieczna Szybka Przesyłka

 

Bezproblemowe zwroty w ciągu 14 dni