Styl nowojorski

Styl nowojorski we wnętrzach

Nowy Jork jest miastem pełnym ogromnych biurowców i apartamentowców. Większość z nas zna je tylko z filmów. To właśnie dzięki nim wszyscy wiemy jak wygląda High Square czy Statua Wolności. Filmy pokazują nam jednak również wnętrza mieszkań urządzonych w klasycznym dla tego miasta stylu nowojorskim. Jak wygląda styl nowojorski we wnętrzach?

Styl nowojorski to wnętrze z dobrze zaplanowanym „focal point” czyli miejscem centralnym. Jest ono symetryczne i niezwykle harmonijne. Jego elementy dają wrażenie ekskluzywnej

przytulności. Barwy są stonowane, aczkolwiek nasycone. Znajdzie się w nich miejsce na nasyconą zieleń, grafit, granat czy szlachetne bordo.

 

W stylistyce mebli królują klasyczne formy, w których istotny jest nie tylko kształt, ale i materiał, z którego wykonany jest mebel. Ma znaczenie gatunek i rysunek drewna oraz wszelkie elementy dodatkowe, jak gałki czy nogi. Styl nowojorski we wnętrzach nie może być obecny bez niklu, który wygląda niezwykle szlachetnie i elegancko. Nikiel jest widoczny w elementach mebli oraz w dodatkach takich jak np. lampy.

 

Charakterystyczne dla wnętrza są długie, ciężkie zasłony, wysokie, białe listwy przypodłogowe oraz dwukolorowe dywany w marokański wzór. Tkaniny mają różnorodne wzory, lecz efekt końcowy jest zaskakująco harmonijny.

 

Wnętrze w stylu nowojorskim jest więc wnętrzem ponadczasowym, które nie nudzi się wraz z nadejściem kolejnego roku. Jest doskonałą bazą, która pozwala na stworzenie eleganckiej i klasycznej aranżacji, będącej punktem wyjścia do drobnych, sezonowych zmian. To styl dla osób, które cenią tradycję, ale nie pogardzają designem. Czy Ty też do nich należysz?

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 80 z 689 elementów
Pokazuje 1 - 80 z 689 elementów