Styl francuski

  Dekoracje w stylu francuskim

Znacie powiedzenie Francja-elegancja? To sformułowanie doskonale oddaje cechy, którymi charakteryzuje się styl francuski. Wnętrza w stylu francuskim zawsze są piękne, czarujące, luksusowe i eleganckie. Jest idealny dla osób, które lubią otaczać się pięknymi przedmiotami.

Wnętrza w stylu francuskim są wnętrzami doskonale symetrycznymi. Uwielbienie do symetrii i dualizmu przejawia się we wszystkich jego elementach. Symetryczne muszą być nieodzowne w takim wnętrzu sztukaterie, obrazy, dodatki, dekoracje, ale

również parami powinny występować krzesła czy fotele.

Meble w stylu francuskim mają lekką konstrukcję i gięte nogi. Powierzchnia jest fornirowana szlachetnymi gatunkami drewna, także egzotycznego. Mile widziane są również intarsje i okucia. To właśnie w takim wnętrzu sprawdzą się „Ludwiki”, jak często nazywa się francuskie meble.

Dekoracje w stylu francuskim również dalekie są od minimalizmu. Wszystko się skrzy. Migają światła rozproszone w kryształowych żyrandolach. Płomienie świec odbijają się w dużych lustrach. Wokół aksamity i inne szlachetne tkaniny w kolorach zaczerpniętych z krajobrazu. Wszędzie roztacza się przepych, luksus i blask.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 76 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 76 elementów