Styl skandynawski

Wnętrza skandynawskie

Z czym Ci się kojarzy Skandynawia? Dla mnie to kraina o zimnym klimacie, bardzo krótkich zimowych dniach, pełna śniegu i pierniczków. Jest to też miejsce, w którym człowiek nie próbuje ujarzmić natury, lecz przystosowuje się do niej i akceptuje ją taką jaka jest. Jest ona również jedną z cech, którymi charakteryzują się wnętrza skandynawskie.

Styl skandynawski to wnętrze jasne, przestronne, pełne światła. Przestrzeń wykończono materiałami ekologicznymi, a więc przede wszystkim drewnem i kamieniem. Centrum życia

rodzinnego stanowi stół i wygodna sofa. Meble są proste, funkcjonalne, bez zbędnych ozdobników, z jasnego drewna lub białe.

 

Mimo pozornej surowości wnętrza skandynawskie są przytulne. Dodatki z naturalnych materiałów, przede wszystkim z bawełny, lnu oraz wełny przekreślają surowość wnętrza i wprowadzają mocniejsze akcenty kolorystyczne. Sofa jest pełna poduszek i pledów, którymi można się okryć w zimny zimowy wieczór. Wszędzie panuje porządek i nie ma żadnych ozdobnych bibelotów. Skandynawski design to przede wszystkim prostota. Wszystkie dekoracje do domu są proste i starannie przemyślane, choć od neutralnych barw pozostałych elementów wyróżnia je mocniejszy kolor.

 W świetle dziennym wnętrze jest jasne dzięki dużym oknom i jasnym barwom. Wieczorem nastrój budują dyskretnie umieszczone lampy, zarówno te stojące, jak i kinkiety.

 Czy podobają Ci się wnętrza w stylu skandynawskim? Chciałabyś mieszkać w takim domu? My zdecydowanie lubimy styl skandynawski, dlatego nasz sklep oferuje wiele elementów, które pomogą Ci zmienić Twoje mieszkanie we wnętrze w stylu skandynawskim.

 

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 383 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 383 elementów