style

Style w urządzaniu wnętrz

Urządzając wnętrze własnego mieszkania wiele osób ma poważny problem, bo nie wie, jak się do tego urządzania zabrać. Jest bowiem tyle możliwości, że przeglądając oferty sklepów wnętrzarskich można dostać oczopląsu, a ogromny wybór przyprawia o kolorowy zawrót głowy. Jest jednak na to bardzo prosta rada, trzeba po prostu poznać jakie są style we wnętrzach oraz ich cechy charakterystyczne, a wybór stanie się zdecydowanie prostszy.

Różne style w aranżacji wnętrz mają bowiem to do siebie, że posiadają pewne cechy

wyróżniające. I tak w skrócie można powiedzieć, że w stylu skandynawskim króluje prostota, żeby nie powiedzieć minimalizm, a w stylu prowansalskim znajdziemy sporo bibelotów i dekoracji. Styl francuski, to styl pełen przepychu, a styl nowojorski ponadczasowej klasyki.

 Najlepiej zatem pooglądać różne stylowe wnętrza i zastanowić się, która stylistyka jest nam najbliższa. Jest też rozwiązanie dla niezdecydowanych – a mianowicie styl vintage, który z powodzeniem pozwala łączyć elementy z różnych epok i stylów, a w efekcie tworzyć bardzo stylowe wnętrza będące jednocześnie wnętrzami nie do podrobienia.

 Zapraszamy więc do naszego krótkiego przewodnika, w którym opisujemy kolejno style w urządzaniu wnętrz. Mamy nadzieję, że dzięki temu style we wnętrzach staną Ci się bliższe i łatwiej podejmiesz decyzję o tym, jak urządzić swoje mieszkanie.