Ceramika

Styl prowansalski zdobywa salony i święci swoje triumfy. Ten niezwykle charakterystyczny sposób urządzania wnętrz doceniają nawet najbardziej wymagający poszukiwacze wyjątkowych przedmiotów do swoich czterech kątów. Francuska Prowansja budzi skojarzenia ze skąpanymi słońcem i pachnącymi polami lawendy, wśród których wdzięczą się przytulne i niezwykle stylowe domki. Ich wystrój jest jasny i ciepły, a dodatki wyszukane. Poszukując przedmiotów w tej stylistyce, które sprawdzą się w naszym domowym zaciszu warto zwrócić uwagę na ceramikę.

Ceramika prowansalska

Prowansalska ceramika nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Jej cechą charakterystyczną są eleganckie formy przyozdobione kunsztownie wykonanymi detalami. Bogato rzeźbiona

Porcelana prowansalska

Jest to coś dla prawdziwych koneserów piękna. Zastawy stołowe w tym stylu mogą stać się wspaniałą oprawą na wykwintny obiad wydawany z jakiejś wyjątkowej okazji.

Podobną stylistyką cechuje się porcelana francuska. Choć jest mniej finezyjna, jej elementy bardzo często zdobią charakterystyczna dla stylu skandynawskiego motywy pięknych, lawendowych kwiatów.

Więcej
Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów