Kinkiety do łazienki Jest 135 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 135 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 135 elementów

Kinkiety do łazienki

Jakie kinkiety do łazienki?

Wybór oświetlenia łazienkowego uwarunkowany jest często od kilku czynników. Oczywiście niedzownym elementem oświetlenia każdej łazienki będzie jakaś forma oświetlenia sufitowego - lampy, żyrandolu lub plafonu. Jeżeli łazienka jest dość wysoka i nasz gust skłania się bardziej w stronę żyrandolu lub lampy nic nie stoi na przeszkodzie aby sięgnąć po takowe. W przypadku większości łazienek jednak bardziej praktyczną formą rozwiązania będzie plafon. Jest niski, a więc sprawdzi się zdecydowanie najlepiej. Łazienkę użytkujemy codziennie a więc oświetlenie sufitowe ma być przede wszystkim praktyczne i nie przeszkadzać.

Jednak samo oświetlenie sufitowe nie zapewni wystarczającą ilość światła i naturalnym następnym krokiem po wyborze plafonu łazienkowego będzie wybór innych elementów oświetlenia które spełnią funkcję doświetlającą pozostałą przestrzeń łazienkową. Drugim elementem oświetlenia który w sposób wystarczający razem z oświetleniem sufitowym zapewnią wystarczającą ilość światła będą kinkiety do łazienki. Kinkiety do łazienki możemy zamontować praktycznie wszędzie w łazience. Oświetlenie sufitowe w większości przypadków wystarczy gdy chcemy wziąć kąpiel lub prysznic. Kinkiety natomiast zamontujemy aby doświetlić przestrzeń gdzie zamontowane jest lustro. Kinkiety łazienkowe obok lustra lub kinkiety łazienkowe nad lustro to najbardziej charakterystyczny element oświetlenia łazienkowego. Umiejscowienie obok lub nad jest kwestią indywidualną. Jeżeli nie przeszkadza nam światło świecące od góry możemy zamontować kinkiet łazienkowy nad lustro. Jeżeli tak, to możemy zamontować 2 kinkiety po bokach lustra.


Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kinkietów do łazienki?

Wybierając kinkiety do łazienki musimy zwrócić uwagę na to czy kinkiety wystawione są na intensywne bryzganie wodą. Jeżeli nie są możemy sięgnać o kinkiety o mniejszym stopniu szczelności. Mniejszy stopień szczelności to najczęściej też mniejsza cena. Najczęściej montowane kinkiety łazienkowe posiadają stopień szczelności ip44. Jest to międzynarodowy standard. IP od skrótu ingress protection co można tłumaczyć dosłownie jako ochrona (protection) wejścia (ingress) charakteryzująca szczelność obudowy urządzenia elektrycznego. Dwie następny cyfry oznaczają: 1 cyfra oznacza odporność na penetrację ciał stałych (zgodnie z PN-EN 60529:2003) oraz druga cyfra: stopień zabezpieczenia przed wnikaniem wody (zgodnie z PN-EN 60529:2003). W przypadku ip44 oznacza to: pierwsza cyfra 4 informuje o ochronie przed obcymi ciałami stałymi o średnicy 1 mm i większej a druga cyfra 4 informuje o ochronie przed bryzgami wody z dowolnego kierunku.

W przypadku montażu kinkietu nad lustro przeważnie dobiera się kinkiet który jest nie dluższy niż bok lustra nad którym jest zamontowany. Nie ma potrzeby aby był dłuższy. Dobrze aby był jak najbliżej zbliżony do długości boku. W przypadku montażu kinkietów obok lustra możemy zamontować je na takiej wysokości aby źródło światła było na wysokości naszej twarzy.


kinkiety do łazienkikinkiety do łazienki

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, chcą uzyskać poradę na temat kinkietów do łazienki, zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą pod numerem telefonu : 512413807 lub za pomocą adresu mailowego : sklep@villadecor.pl

 

Gwarantowana Jakość Obsługi

 

Bezpieczna Szybka Przesyłka

 

Bezproblemowe zwroty w ciągu 14 dni