Kinkiety nad obraz i lustro Jest 65 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 65 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 65 elementów

Lampy i kinkiety nad obraz i lustro

Sposoby na oświetlenie obrazów i luster

Kiedy uda nam się sfinalizować marzenie o własnym "m" i z czasem przebrniemy przez wszystkie trudny wykończenia stanu surowego i zaczniemy budować klimat który jest odzwierciedleniem naszej artystycznej duszy, prędzej czy później sięgniemy po jakąs formę dekoracji wizualnej. W zależności od naszych upodobań i możliwości finansowych może sięgniemy po obrazy malowane farbami olejnymi, reprodukcje, dzieła całkowicie oryginalne lub może jakieś plakaty filmowe z klasyków lat 80, które oprawiliśmy. Niesamowity efekt, szczególnie kiedy zapada zmrok, daje zastosowanie jakiejś formy oświetlającej nasz obraz.

Od jakiegoś czasu dlatego coraz większą popularnością zaczynają cieszyć sie specjalnie zaprojektowane do tego celu kinkiety nad obraz, zwane też galeryjkami. Takie lampy mogą same w sobie być bardzo ładnie wykonane, o prostych klasycznych liniach i szlachetnie wykończone w kolorze błyszczącego, polerowanego chromu lub ciemnego metalu. Takie kinkiety nad obraz mogą mieć różne formy. Najczęściej są to krótkie lub długie odmiany tego samego wariantu różniące się długością listy montażowej do ściany, kolorem wykończenia lub ilością ramion odchodzących od listwy do źródła światła. Producenci wychodzą nam na przeciw i wprowadzają coraz więcej tego typu oświetlenia. Mniej lub bardziej masywne, krótsze lub dłuższe, z jednym źródłem światła lub kilkoma.

W taki sam sposób możemy oświetlić lustro. Po kinkiety nad lustro sięgamy kiedy chcemy oświetlić lustra w przedpokoju służące jako lustro z którego korzystamy gdy pragniemy zerknąć na całe odbicie podczas szykowania się do wyjścia lub w sypialni, gdzie praktycznie każda kobieta ma zaaranżowamy swój mały kącik piękności. 

Jak najczęściej oświetlamy obrazy i lustra?

Producenci już od dłuższego czasu mają w ofercie szeroki wybór kinkietów nad obraz i lustro w najbardziej popularnych kolorach: białym, czarnym, srebrnym, złotym czy brązowy. Jeżeli chodzi o formę najczęściej jest to krótka lub dłuższa listwa od której odchodzi jedno lub kilka najczęściej regulowanych ramiom do źródła światła które oświetla obraz lub lustro. Dlatego dobierając lampy nad obraz mamy coraz większą możliwość takiego wyboru aby to oświetlenie jak najlepiej dopełniło nasz aktualny charaktetr danego pomieszczenia. Możemy znaleźć modele o grubych prostych rantach w klimacie art deco lub bardziej zgrabniejsze okrągłe nowoczesne formy. 

Modele są oferowane w takich wielkościach pozwalających na zastosowanie w zasadzie jednej lampy nad obraz i lustro. Montaż jest dość prosty. Tylnią część listwy montujemy do ściany, podpinamy przewody do kostki w lampie i dokręcamy listwę do zamontowanej na ścianie tylnej części. Prosty montaż, z którym poradzi sobie każdy elektryk bądź ktoś kto miał jakikolwiek kontakt z montażem oświetlenia wewnętrznego. Lampę montujemy kilka centymetrów nad obrazem lub lustrem. Najczęściej ramiona mają regulowane nachylenie więc możemy dostosować kąt padania światła. Jeżeli mamy ochotę możemy zamiast jednej lampy dać dwie mniejsze. Takie rozwiązanie sprawdzi się przy większych obrazach i będzie wyglądać atrakcyjnie. Czy sięgniemy po jedną czy dwie lampy to kwestia gustu ale jedno jest pewne, że wprowadzenie oświetlenia nad obraz wprowadzi dodatkowy klimat. Jeżeli chodzi o oświetlenie lustra możemy sięgnąć po subtelne formy - tutaj przede wszystkim liczy się funkcjonalność.

Które kinkiety nad obraz i lustro?

Jeżeli chodzi o materiał wykonania to najczęściej jest to jakaś forma metalu chociaż spotkać można i kinkiety nad obraz i lustro z drewna. Źródło światła to najczęściej lampy ledowe które mają wiele zalet, wg informacji dostępnej na stronie producenta Philips (https://www.lighting.philips.pl): 

1) Ekologiczny aspekt: diody LED pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła światła, bo świecąc, nie emitują ciepła. Podczas gdy tradycyjna żarówka w ciągu godziny zużywa 70W, dioda LED do wytworzenia takiej samej ilości światła potrzebuje zaledwie 9-10W.  Diody LED cechuje tez bardzo długi czas pracy – przeciętny czas eksploatacji żarówki LED to ok. 15 000 – 30 000 h i czasami więcej. W tym czasie zużylibyśmy od 15 do 30 klasycznych żarówek. Ponadto do produkcji oświetlenia LED nie używa się rtęci ani innych szkodliwych dla środowiska substancji. Nie dość, że odpadów jest mniej, są też mniej szkodliwe dla środowiska.

2) Oszczędność: dzięki wymianie 15 tradycyjnych żarówek na LED można zaoszczędzić sumę, która z powodzeniem wystarczy na 30 butelek szampana, 759 róż lub 5 podróży po Europie. 

3) Jakość światła: mają 
bardzo wysoki wskaźnik oddania barw. Pod względem jakości światła znacząco przewyższają więc świetlówki. Wyróżnia je też duży wybór kolorów. Dzięki technologii LED możemy uzyskać światło o dowolnej barwie bez konieczności stosowania dodatkowych filtrów, które zatrzymują pewną część światła, obniżając sprawność oprawy. Większy jest również zakres dostępnych temperatur barwowych. Diody LED mogą emitować zarówno bardzo ciepłe, jak i chłodne światło.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, chcą uzyskać poradę na temat kinkietów nad obraz i lustro, zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą pod numerem telefonu : 512413807 lub za pomocą adresu mailowego : sklep@villadecor.pl

 

Gwarantowana Jakość Obsługi

 

Bezpieczna Szybka Przesyłka

 

Bezproblemowe zwroty w ciągu 14 dni