Styl Hampton

Pamiętasz film „Lepiej późno niż później”? To właśnie za sprawą tego filmu styl Hampton, który królował w filmowych wnętrzach zrobił światową karierę. A wszystko zaczęło się wcześniej, gdy na amerykańskie wybrzeże, w okolice East Hampton i Southampton na Long Island zjeżdżali się bogaci mieszkańcy Manhattanu. Okazało się jednak, że luksusowe wnętrza, które pasują na Manhattanie, w nadmorskim kurorcie będę wyglądać śmiesznie. Dlatego zaczęli dostosowywać swoje wnętrza do panujących tam warunków.

Stąd właśnie we wnętrzach w stylu Hampton

znajdziemy swoisty mariaż produktów uznawanych za ekskluzywne z produktami typowymi dla nadmorskich kurortów, nieco rustykalnymi czy kolonialnymi. Spotkamy tam więc stylowe „ludwiki” w towarzystwie wiklinowych foteli, eleganckie sofy w otoczeniu kolonialnych stolików czy morskie obrazki obok obrazów mistrzów.

W kolorystyce dominują barwy nieba i piasku. Pojawią się więc wszelkie odcienie niebieskiego, od szarości poprzez błękity aż do granatu oraz żółcie, od delikatnych bieli i kremów, po ciemniejsze odcienie beżu.

Nawiązanie do morza pojawia się również w dodatkach. Styl Hampton lubi bowiem wszelkie morskie akcenty. Znajdziemy więc dekoracje z muszli, rozgwiazd czy obrazki o tematyce roślinno-morskiej. Mogą się pojawić również morskie akcenty w elementach wyposażenia, np. w postaci kamyczkowej mozaiki czy liny okrętowej zamiast balustrady. Dzięki takiemu połączeniu stylów wnętrza w stylu Hampton są przytulne, a nadmorskie akcenty przywodzą na myśl wakacje.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 503 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 503 elementów