Abażury

Abażury do lamp stojących

Abażury i klosze do lampy wiszącej to najważniejsze elementy w lampie. Ich kształt, kolor i rozmiar decyduje praktycznie o wszystkim. Od nich zależy charakter lampki oraz rodzaj światła, które będzie dawała. Dobrze dobrany abażur do lamp stojących pozwoli nadać odpowiedni klimat całemu wnętrzu. Właściwy abażur do lampy wiszącej będzie decydował o tym czy lampa będzie dawała światło kierunkowe w dół, czy też bardziej rozproszone, oświetlające całe pomieszczenie.

 Abażury ciemne, z grubszych tkanin, w skandynawskim

 stylu, dają światło bardziej stłumione, przez co idealnie doświetlają wszelkie mroczne zakamarki dużego salonu. Z kolei jasne, transparentne abażury np. do kinkietów, pozwalają korzystać z jasnego światła przy przeglądaniu gazety przed snem.

 Dziś do wyboru mamy mnóstwo rodzajów abażurów wykończonych tkaninami, szydełkiem, włóczką a nawet skórą. Warto też skorzystać z opcji zakupu samej podstawy, dzięki czemu możemy zmienić abażur czy klosz lampy wiszącej w zależności od nastroju, pory roku czy z powodu ochoty na małą metamorfozę wnętrza.

 

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 80 z 270 elementów
Pokazuje 1 - 80 z 270 elementów